ÜRETİM

İlk çağlarda meyve, yemiş ve av hayvanları ile beslenen insanlar, zamanla yerleşik hayata geçerek bitki ve hayvan yetiştirmeye başlamışlardır. Günümüzde ise ileri tarım teknikleri ile tarım ürünleri elde edilmeye başlanmış ve elde edilen tarım ürünleri de, modern üretim yöntemleri kullanılarak değişik şekillerde işlenmeye başlanmıştır.

Gıda üretim teknolojisindeki ilerleme ve beslenme bilimindeki gelişmeler, kalite standartlarının iyice yükselmesine ve gıda çeşitliliğinin akıl almayacak boyutlara ulaşmasına yol açmıştır.

Bitkisel ya da hayvansal gıda maddelerinin güvenilir, yenilebilir ve damak zevkine daha uygun hale getirilmesi için işlenmesi bir zarurettir. Bilimsel ve teknolojik prensipleri kullanılarak gıdaların sadece bozulma süreçleri yavaşlatılmamakta veya durdurulmamakta; aynı zamanda farklı hammaddeleri belirli oranlarda bir araya getirerek tüketiciler için sağlıklı, çekici, lezzetli gıda alternatifi olarak sunulmaktadır. Gıdalar işlenerek modern şehir toplumlarının ihtiyaçları daha kolay karşılanmaktadır.

Bütün bu üretim süreçlerinde firmalar, iyi üretim uygulamalarını sağlamakta ve ayrıca ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, GLOBALGAP (EUREPGAP) Standardı ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerini de uygulamaktadırlar.

© 2017 Turkish Animal Pro Tüm Hakları Saklıdır.